Logo
Nowoczesna przedstawia "listę Misiewiczów" [WIDEO]

fot. Prosto z Mostu

17 września 2016 09:25

Klub parlamentarny Nowoczesna przestawił "listę Misiewiczów", czyli osób, które pod rządami Prawa i Sprawiedliwości trafiły na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa poprzez "klucz partyjny". Kto na liście?

Przedstawiamy Wam listę "Misiewiczów". Polacy muszą mieć świadomość, że obsadzanie stanowisk ludźmi powiązanymi z PiS trwa od 10 miesięcy. Również od tego momentu do teraz państwowe spółki straciły 7 mld złotych pod zarządem nominatów z PiS.
Teraz wiemy, że ekipie J. Kaczyńskiego w dobrej zmianie chodziło o to, by przejąć Spółki Skarbu Państwa oraz samorządy i obsadzać swoimi kumplami. Ten układ został stworzony celowo. Nie dajmy się zwieść, że nie wiedział o tym Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, ani posłowie PiS" – pisze Nowoczesna na swoim profilu społecznościowym.

"Minister Jackiewicz zrobił swoje i teraz może odejść, po to, by PiS "odciął" się od tej afery, a obsadzeni przez PiS pozostali na swoich stołkach. Dymisja Jackiewicza to jednie propagandowy chwyt. My domagamy się dymisji wszystkich niekompetentnych "Misiewiczów" mianowanych do SSP przez ministra skarbu" – dodają.

PJ
Źródło: Nowoczesna / Facebook