Logo
Nowoczesna ubiega się o wygaśnięcie mandatu poselskiego Ziobry

fot. Paweł Jaworski

6 września 2016 18:18

Nowoczesna złożyła wniosek do Marszałka Sejmu o wygaszenie mandatu poselskiego Zbigniewa Ziobry. Argumentuje to tym, że nie można pełnić jednocześnie funkcji posła oraz prokuratora.

„Sędzia, prokurator, urzędnik służby cywilnej, żołnierz pozostający w czynnej służbie wojskowej, funkcjonariusz policji oraz funkcjonariusz służb ochrony państwa nie mogą sprawować mandatu poselskiego."- brzmi  artykuł 130 ustawy drugiej Konstytucji RP na podstawie którego Nowoczesna skierowała zawiadomienie do Marszałka Sejmu przeciwko Zbigniewowi Ziobrze.

„Dobry prokurator to taki, który przestrzega prawa. Według Nowoczesnej Zbigniew Ziobro powinien pozbyć się mandatu poselskiego albo zrezygnować z funkcji Prokuratora Generalnego. – Osoba, która stawia siebie ponad prawem, nie ma mandatu do tego, by ścigać innych za łamanie prawa(…)Liczymy na to, że nasz wniosek będzie rodzajem testu dla Pana Marszałka, czy wyciągnął wnioski z wczorajszej dyskusji w Sejmie. Marszałek Kuchciński musi przestrzegać prawa i wygasić mandat Zbigniewa Ziobry, jeśli wcześniej nie zostanie on złożony. Nie powinien czekać na decyzję Jarosława Kaczyńskiego”-oznajmiają posłowie Nowoczesnej.

KD

Za:telewizjarepublika.pl