Logo
Nowoczesna wigilia w Sejmie

25 grudnia 2016 18:28

Tegoroczną wigilię posłanki Nowoczesnej spędziły w Sejmie. Ryszard Petru zapowiedział, że "okupacja" Sejmu potrwa przynajmniej do 11 styczna, o ile PiS nie zgodzi się przystać na warunki opozycji. To wszystko w imię obrony demokracji i wolności mediów w Polsce.

W tym samym czasie pod Sejmem przebywa niewielka grupa zwolenników KODu. Kanwą do rozpoczęcia protestu było wyrzucenie z obrad Sejmu Michała Szczerby, posła Platformy Obywatelskiej, przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podczas sejmowych obrad 16 grudnia. 

Opozycja nie daje za wygraną. Ich protestu nie przerwała nawet wigilia. Wszystko w imię obrony demokracji, która zdaniem opozycji jest w Polsce poważnie zagrożona. Joanna Scheuring-Wielgus (.Nowoczesna), Joanna Kluzik-Rostkowska i Krystyna Szumilas (Platforma Obywatelska), to trzy niezłomne posłanki walczące z despotyczną władzą PiSu. Jak same przyznają, tegoroczna wigilia jest wyjątkowa, jednak ich rodziny rozumieją wyższą konieczność.

 

Oto pozostali parlamentarzyści opozycji protestujący w święta: .Nowoczesna: Michał Stasiński, Monika Rosa, Piotr Misiło, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Ewa Lieder, Joanna-Scheruing Wielgus, Marta Golbik i Joanna Schmidt. Platforma Obywatelska: Michał Szczerba, Marcin Święcicki, Jan Grabiec, Cezary Tomczyk, Krystyna Szumilas, Tomasz Siemoniak, Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki, Józef Lassota, Sławomir Nitras, Joanna Mucha, Marcin Kierwiński i Norbert Obrycki.

Jednak zachowanie opozycji rodzi pewną niejasność. Dlaczego posłowie, którzy postulują laicki charakter państwa organizują w państwowym budynku - Sejmie, wigilię, czyli jeden z głównych zwyczajów regili chrześcijańskiej?

źródło: wprost.pl
BS