Logo
Nowoczesna złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. transparentu Legionistów

prostozmostu.net

10 maja 2016 09:03

 

Podczas niedzielnego meczu z Piastem Gliwice kibice Legii Warszawa wywiesili na trubunach transparent,który zdaniem polityków opozycji jest skandaliczny i nawołuje do nienawiści. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli już do prokuratury posłowie Nowoczesnej. Podobny zamiar mają także przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" taki baner podczas niedzielnego meczu ligowego z Piastem Gliwice wywiesili Legioniści z Żylety. Zdaniem polityków opozycji transparent kibiców jest skandaliczny i groźny. Jak podkreśla sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka kibice w ten sposób grożą śmiercią konkretnym osobom tj. dziennikarzom i politykom a także osobom postronnym zaangażowanym w Komitet Obrony Demokracji.

Podczas konferencji prasowej polityk Nowoczesnej poinformował, że złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez autorów baneru. Adam Szłapka w imieniu opozycji zażądał również od ministra Zbigniewa Ziobro bardzo stanowczych i natychmiastowych działań w tej sprawie. Zaapelował także do Jarosława Kaczyńskiego i całego klubu PiS by jednoznacznie odcięli się od tego typu wystąpień i zadeklarowali, że niedzielne wydarzenia nie były przez nich inspirowane.

PiS jest w bardzo bliskim sojuszu ze środowiskiem kibolskim. Żądamy od PiS zaprzestania tego sojuszu, który psuje polską politykę i psuje relacje w naszym społeczeństwie - mówił polityk na konferencji prasowej.

Do wypowiedzi posła Nowoczesnej odniosła się rzecznik klubu PiS, Beata Mazurek. Posłanka odesłała Adama Szłapkę do nagrań z marszu KOD i opozycji, gdzie roiło się od podobnych transparentów.

Skoro kierują wniosek do prokuratury w sprawie baneru kibiców, to dobrze byłoby, żeby się zastanowili, czy wniosku w oparciu, co było u nich na marszu, też nie złożyć - stwierdziła Mazurek i zaapelowała o niepodgrzewanie atmosfery.

C.

 

 

za:rmf24