Logo
Nowy burmistrz Londynu wprowadza parytety etniczne

prostozmostu.net

10 maja 2016 10:14

 

Nowo wybrany burmistrz Londynu, muzułmanin Sadiq Khan twierdzi, że władze spółki odpowiedzialnej za komunikację miejską w angielskiej stolicy zdominowane są przez białych i zapowiada wprowadzenie do władz Transport for London parytetu etnicznego i płciowego.

Transport for London to jedna z jednostek organizacyjnych Londynu odpowiedzialna za kwestie transportu, w tym komunikacji miejskiej, metra czy tzw. London Rail obejmującego transport szynowy. Obecnie w skład zarządu TfL wchodzi 16 osób, w tym 13 białych mężczyn i 3 kobiety- również białe. Taka sytuacja zdecydowanie nie podoba się nowemu burmistrzowi Londynu.

Sadiq Khan już w marcu, w trakcie trwania swojej kampani wyborczej nagłośnił sprawę nierówności społecznych jakich dopuszczają się władze TfL zatrudniając w spółce wyłącznie "białych". Atakując skład etniczny zarządu spółki Khan przypominał, że tylko wieloetniczny skład zarządu odzwierciedla różnorodność londyńczyków i uwzględnia ich potrzeby.

Laburzysta jest ponadto zbulwersowany faktem iż obecnie interesy mniejszości etnicznych i kobiet w ogóle nie są w zarządzie TfL reprezentowane. Zapowiedział, że jako burmistrz dołoży wszelkich starań by zmienić ów stan rzeczy.

Jako burmistrz zabiorę się na poważnie za rozwiązywanie tych problemów – powiedział Khan.

C.

 

za:polisxexpress