Logo
Obrońcy życia uniewinnieni! Poseł PO przegrał proces

27 stycznia 2017 17:26

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju uniewinnił dziś lokalnych obrońców życia oskarżonych o zniesławienie przez posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Gadowskiego. Polityk PO oskarżył działaczy Fundacji PRO - Prawo do życia, że Ci mieli rzekomo pomówić go, wytykając mu tchórzliwą postawę podczas sejmowych głosowań w sprawie ochrony życia nienarodzonego.

O co poszło? Przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi działacze zorganizowali pikiety przed kilkoma jastrzębskimi kościołami, podczas których prezentowali transparent pokazujący zdjęcia posła oraz martwych dzieci w prenatalnej fazie rozwoju, opatrzony hasłami wskazującymi, że polityk popiera prawo aborcyjne. Gadowski w reakcji wniósł pozew o zniesławienie.

"Działali oni w społecznie uzasadnionym interesie, jako recenzenci aktywności polityka. Treści, które eksponowali były zgodne z prawdą, ponieważ poseł Gadowski głosując za  odrzuceniem obywatelskiego projektu, którego celem było zwiększenie ochrony życia poczętego, popierał aborcyjne status quo"  - uzasadniał akcję mec. Kacper Chołody, obrońca działaczy Fundacji PRO - Prawo do życia.

Sąd, oddalając pozew, podkreślił w uzasadnieniu, że polityk deklarujący się jako katolik musi być transparentny i spójny w swoim postępowaniu. Poseł Gadowski w działalności publicznej wielokrotnie deklarował się jako katolik uczestniczący w życiu Kościoła, dlatego głosując przeciw projektowi dotyczącemu ochrony życia powinien liczyć się z protestami.

 

MR

źródło: niezalezna.pl