Logo
Obrzydliwa prowokacja na 13 grudnia. Zdewastowano Pomnik Poległych Stoczniowców

fot. TT

13 grudnia 2016 10:17

Nieznani sprawcy pomazali sprejem Pomnik Poległych Stoczniowców na placu Solidarności w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w nocy, tuż przed 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.

Napisy mają prowokacyjny charakter: "PiS wolność poza schematami", "PO - złodzieje", "Gdańsk - zdrajcy". O sprawie poinformowało TVP INFO.

Niestety, to do czego doszło w Gdańsku pokazuje, że wciąż jest w Polsce grupa ludzi, która nie cofnie się przed żadnym plugastwem. W imię walki politycznej dochodzi do ataków na nasze narodowe symbole. Jaki jest tego cel? Oczywisty. Chodzi o destabilizację i wywołanie niepokojów społecznych. Czyli dokładnie taki sam, jaki przed laty w PRL-u stawiała sobie bezpieka. Atakowanie naszych wartości, pamięci, symboli. Bicie tam, gdzie boli. Trudno roztrząsać, kto jest autorem tej prowokacji - mówił Wojciech Mucha ("Gazeta Polska") dla TVP INFO.

Komentatorzy podkreślają, że bardzo dziwnym byłoby, aby zwolennicy obozu rządzącego dewastowali pomnik w taką rocznicę i w taki sposób. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy mieli na celu wprowadzenie zamętu do opinii publicznej.

Obecnie sprawę bada policja - zabezpieczono próbki farby z pomnika oraz nagrania z monitoringu. 

 

źródło: TVP INFO

N.