Logo
Odlot! Cielecka o wpiętym w ubranie znaczku KOD: "Czułam się jak żydowskie dziecko podczas okupacji"

2 stycznia 2017 19:40

W wywiadzie dla Newsweek Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr i Jacek Poniedziałek skomentowali między innymi kryzys parlamentarny i sytuację polityczną w kraju. Nie obyło się bez kuriozalnych słów, w których aktorzy przekonywali o tym jak szkodliwym są dla Polski rządy Prawa i Sprawiedliwości. 

Magdalena Cielecka opowiedziała między innymi o sytuacji, do której doszło w tramwaju,  gdzie spotkała się z komentarzem pod adresem wpiętego w jej ubranie znaczka KOD-u. Aktorka powiedziała, że poczuła się jak... "Jak żydowskie dziecko podczas okupacji. Dziecko, które jest wystraszone i wie, że nie powinno w tym tramwaju być. [...] Chciałabym po prostu żyć, korzystać z tego, na co zapracowałam, co mogę wziąć od świata i światu dać. O takiej wolności mówię. Ale boję się, że do mojego schronu w każdej chwili może ktoś przyjść i zapytać, z kim śpię".

"Teraz wypowiadam się częściej, bo choć miałam wiele zastrzeżeń do poprzedniej władzy, dzisiejsza ogranicza naszą wolność w niemal wszystkich sferach życia. Rozmontowuje demokratyczne państwo" – mówiła z kolei Maja Ostaszewska.

PJ
Źródło: Newsweek