Logo
Oficjalne oświadczenie MSZ: W zamachu w Nicei zginęły dwie Polki

19 lipca 2016 23:30

Do zamachu w Nicei, w którym zginęły 84 osoby, doszło 14 lipca. Dziś polski MSZ oficjalnie potwierdził, że wśród ofiar są dwie obywatelki Polski. Informację tę przekazał dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Konsulat RP w Lyonie otrzymał oficjalne potwierdzenie od strony francuskiej, iż w wyniku zamachu w Nicei 14 lipca zginęły dwie polskie obywatelki. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia - napisał Sobczak w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej .Podkreślił, że ministerstwo oraz wszelkie podległe resortowi spraw zagranicznych służby dyplomatyczno-konsularne deklarują wszelką możliwą pomoc dla rodziny tragicznie zmarłych.

O tym, że istnieje prawdopodobieństwo, że zamachu w Nicei zginęły także dwie Polki mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda, który tego dnia złożył kwiaty przed ambasadą Francji w Warszawie oraz wpisał się do księgi kondolencyjnej. Niestety jest wysoce prawdopodobne, że zginęły także dwie Polki spod Myślenic, z Krzyszkowic, małej miejscowości niedaleko Krakowa, którą znam. Magda i Marzena, dwie bardzo młode dziewczyny, dwie z czterech sióstr, które były w Nicei. Chcę powiedzieć, że jestem z ich tatą; wiecie państwo, sam mam 21-letnią córkę, więc chciałbym, żeby wiedział, że jestem z nim - powiedział prezydent.

Paweł Jaworski

Źródło: wpolityce.pl