Logo
Oficjalne stanowisko Legii: "kibice krzyczeli k**wy, a nie Żydzi"

15 września 2016 18:47

Kibice Legii krzyczeli do fanów Borussii k**wy, a nie Żydzi. Może i jest to obraźliwe, ale nie antysemickie - tak w skrócie brzmi oficjalne stanowisko klubu Legia Warszawa. 

W związku z wczorajszym "dopingiem" podczas meczu Legia-Borussia, władze warszawskiego klubu wydały oświadczenie, w którym komentują zajście. Przyznają, że kibice Legii może i skandowali obraźliwe hasła, ale na pewno nie były to hasła antysemickie. Komunikat przetłumaczono na język angielski i niemiecki. Poniżej publikjemy jego polską treść.

1) Nie są prawdziwe medialne doniesienia, jakoby kibice Legii mieli skandować „Jude Jude BVB”. Ustalono, że kibice śpiewali „Nutte Nutte BVB”. Jest to obraźliwa dla Borussii Dortmund i jej kibiców przyśpiewka śpiewana przez kibiców innych niemieckich drużyn – nie ma ona jednak żadnego kontekstu rasistowskiego czy antysemickiego. Niemniej jednak z całego serca przepraszamy zarówno niemieckich, jak i polskich fanów Borussii Dortmund, którzy poczuli się dotknięci.

2) Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na Trybunie Zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje.

Władze Legii Warszawa

 

Wczoraj w Warszawie odbył się pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów z udziałem polskiego klubu. Legia na własnym boisku przegrała z Borussią Dortmund 0:6. 

 

źródło: legia.com

N.