Logo
Oficjalny start "Młodej Endecji".

3 października 2016 21:27

Poseł Adam Andruszkiewicz, wraz z kilkoma młodymi działaczami reprezentującymi środowiska narodowe, konserwatywne i wolnościowe oficjalnie ogłosił powstanie "Młodej Endecji". Na jej czele stanie  Robert Koralewski, dotychczas będący aktywnym działaczem Wiedeńskiej Inicjaywy Narodowej. "Młoda Endecja" będzie integralną częścią powołanego przed kilkoma miesiącami stowarzyszenia "Endecja".

Nowopowołany prezes oświadczył, że młodzi endecy będą bronić polskiego interesu narodowego systematyczną pracą na każdym poziomie. Poinformował, że Młoda Endecja  ma również aspiracje polityczne, które wraz z dalszym planem działania zostaną dokładniej przedstawione podczas kongresu stowarzyszenia Endecja, który zaplanowano na  3 grudnia.

Daniel Purwin, będący radnym Miasta Grajewo, a jednoczesnie członkiem zarządu Młodej Endecji mówił o tym jak ważna jest praca u podstaw w lokalnych społecznościach i w imieniu całej Młodej Endecji zachęcał młodych ludzi, by ci nie pozostawali bierni na wydarzenia w naszym kraju. Dodał także, że Młoda Endecja zamierza dokonać zmiany pokoleniowej w samorządach, wystawiając swoich kandydatów z list Kukiz’15 w wyborach samorządowych. Szymon Łuczak natomiast opowiedział o pierwszych lokalnych sukcesach Młodej Endecji w województwie łódzkim, z kolei reprezentujący Małopolskę Michał Barnaś zrelacjonował początki działań w Małopolsce, gdzie odbyło się już pierwsze formacyjne spotkanie Młodej Endecji.

Działacze Młodej Endecji zapraszają młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów do włączenia się w swoje działania. W najbliższych tygodniach podadza listę koordynatorów regionalnych odpowiedzialnych za budowę struktur w poszczególnych województwach.

 

/red./