Logo
Ogłoszono „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” [FOTO]

19 listopada 2016 17:07

 

W sobotę 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się msza święta, podczas której ogłoszony został „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Mszy przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. 

Metropolita krakowski przypomniał zgromadzonym, że dobiega końca nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia oraz Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Hierarcha podkreślił, że „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” jest wyrazem osobistej i zbiorowej wdzięczności za Jego niezmienną wierność i miłosierną miłość Jego serca. Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana – powiedział.

Bp. Czaja podkreślił, że trzeba Jezusowi dać pierwsze miejsce we wszystkich sferach życia: rodzinnej, zawodowej i społecznej. Potrzeba wyrazistego poszanowania Bożego prawa, aby stanowione prawo ludzkie nie było ponad nim i nie dochodziło do łamania sumienia człowieka, lekceważenia tego, co etycznie i moralnie dobre – powiedział. Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został ogłoszony przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.

NW

Źródło: TVP Info