Logo
Ogórek o sporze wokół TK: to jest problem warszawskich elit

wikipedia.pl

25 maja 2016 11:48

Była kandydatka na prezydenta z ramienia SLD, Magdalena Ogórek na antenie TVP Info skomentowała zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego a także podsumowała roczną prezydenturę Andrzeja Dudy.

Zdaniem Magdaleny Ogórek temat związany z tzw. kryzysem konstytucyjnym to problem, który "dotyka" tylko i wyłącznie warszawskie elity. Spór wokół TK zupełnie nie obchodzi ludzi, którzy zaglądają do portfela -stwierdza Ogórek i dodaje, że dla przysłowiowej "pani Krysi" o wiele bardziej palącym problemem jest praca na trzy zmiany i wychowanie trójki dzieci niż obrona polskiej demokracji.

Była kandydatka na prezydenta pokusiła się rownież na ocenę Komitetu Obrony Demokracji. Jak sama przyznała ma ogromny kłopot ze zdefiniowaniem środowiska skupionego wokół Mateusza Kijowskiego.

Mam ogromny kłopot i nie potrafię dodefiniować tego, co ma KOD na sztandarach poza tym, że przed majem 2015 była złota era, a teraz mamy Hiobowe nieszczęście, bo nastał Andrzej Duda i PiS. Nie rozumiem tego - mówi Ogórek.

Magdalena Ogórek odniosła się również do rocznicy wyboru Andrzeja Dudę na stanowisko prezydenta.

W drugiej turze głosowałam na Andrzeja Dudę - podobnie jak wiele osób mojego pokolenia. Czułam entuzjazm, ale wszyscy wtedy zrozumieliśmy, na czym polegała porażka kontrkandydata Andrzeja Dudy. (…) Ilość gaf, błędów i niezrozumienia sytuacji politycznej sprawców strategii Bronisława Komorowskiego dołożyło do tamtego wyniku i całokształtu - stwiedziła Ogórek dodając,że prezydentura Andrzeja Dudy jest bardzo aktywna.

To prezydent, który z pełną dynamiką angażuje się w wizyty zagraniczne, zabiera głos - komentowała Magdalena Ogórek.

C.

 

za:wpolityce.pl