Logo
Ogórek: prezydentura Dudy jest aktywna, do głosu doszło nowe pokolenie

26 maja 2016 12:32

Była kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek była gościem TVP Info, gdzie komentowała niemal rok prezydentury Andrzeja Dudy i ostatnie manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. "Prezydentura jest aktywna. To prezydent, który z pełną dynamiką angażuje się w wizyty zagraniczne, zabiera głos, to także inicjatywa ustawodawcza. Andrzej Duda mówi o obietnicach wyborczych w swoim kontekście - pokazuje, co będzie realizował" - powiedziała Ogórek.

Ogórek przyznała się do głosowania na Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jej zdaniem, zwycięstwo wyborcze kandydata Prawa i Sprawiedliwości jest znakiem tego, że go głosu dochodzi młode pokolenie. "Nikt nie zorientował się, że do głosu doszło pokolenie, które już nie upatruje odbicia w PRL, bo tego nie pamięta. (…) Dla nich odbiciem jest Zachód Europy. W ubiegłym roku mieliśmy pierwszą odsłonę gniewu i zdenerwowania wobec zastanej sytuacji politycznej." - mówiła Ogórek.

Wbrew oczekiwaniom, Ogórek niepochlebnie wyraziła się również na temat Komitetu Obrony Demokracji. "KOD jest dla mnie zjawiskiem, które moglibyśmy omawiać dwa odcinki. Z czegoś, co nazwaliśmy inicjatywą obywatelską mamy inicjatywę polityczną, politycy stali się beneficjentami tej inicjatywy. (…) Mam ogromny kłopot i nie potrafię dodefiniować tego, co ma KOD na sztandarach poza tym, że przed majem 2015 była złota era, a teraz mamy Hiobowe nieszczęście, bo nastał Andrzej Duda i PiS. Nie rozumiem tego.(...)Dla „pani Krysi”, która pracuje w trzyzmianowym trybie pracy i ma trójkę dzieci do wykarmienia, TK nie jest palącą sprawą. Dla elit, Warszawy - na pewno. Ale dla rodzin, które zaglądają do portfela nie…" - komentowała na antenie TVP Info.

PS