Logo
Ojciec dziecka 12-letniej dziewczynki pozostaje na wolności. "To przyzwolenie na pedofilię"

27 września 2016 10:21

Prokuratura przygotowuje akt oskarżenia wobec mężczyzny z Wałbrzycha, który przyznał się do obcowania płciowego z nieletnią. 12-latka we wrześniu urodziła dziecko 29-letniego Józefa J. Według prokuratury oboje są polskimi Romami. Środowiska Romów w Polsce są oburzone, że mężczyzna pozostaje na wolności.

Męzczyzna przed prokuratorem odpowiada z wolnej stopy. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu. Prokurator rejonowy Marcin Witkowski twierdzi, że nie ma podstaw, aby wystąpić do sądu o areszt tymczasowy dla mężczyzny. Na tamten czas i na obecny czas nie ma – z punku widzenia postępowania przygotowawczego – obawy, że ta osoba zbiegnie. Postawa pokrzywdzonej – jeśli chodzi o jej zeznania – nie przysłużyła się naszemu postępowaniu, natomiast wyjaśnienia podejrzanego – jak najbardziej – powiedział prokurator Witkowski. 
Zdaniem Romana Kwiatkowskiego, prezesa Stowarzyszenia Romów w Polsce, postępowanie prokuratury w tej sprawie jest przyzwoleniem na pedofilię. Podkreśla on, że kultura romska nie dopuszcza obcowania płciowego z dziećmi. Każdy normalny człowiek myślący – w tym również i Romowie – potępiają tego typu zdarzenia. I my absolutnie również potępiamy – obojętnie czy to jest Rom, czy też nie – jako ludzie i jako obywatele. Apelowałbym do organów ściągania, że taki człowiek – bez względu na jego pochodzenie etniczne – powinien być odizolowany – powiedział.

NW

Źródło: TVP Info