Logo
ONR odpowiada: będziemy się ubiegać o delegalizację PO

6 września 2016 22:17

W poniedziałek odbyła się konferencja na której przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego przedstawili swoje oświadczenie na temat delegalizacji Platformy Obywatelskiej. Jest to odpowiedź na wniosek złożony przez PO do prokuratury o delegalizację ONR.

„Wniosek o delegalizację ONR należy traktować jako próbę odwrócenia uwagi społeczeństwa od rzeczywistych problemów, szczególnie od afery ws. gruntów warszawskich i zrujnowanego wizerunku czołowej działaczki Platformy Obywatelskiej, Hanny Gronkiewicz – Waltz. Afera ta może doprowadzić do politycznego upadku Platformy Obywatelskiej, czego szczerze życzymy, gdyż cała Polska odetchnęłaby z ulgą. Alternatywą byłoby wcześniejsze zdelegalizowanie PO, co biorąc pod uwagę działalność i wątpliwe „dokonania” tej partii, byłoby ze wszech miar rozsądne i korzystne dla kraju.

Obóz Narodowo-Radykalny apeluje po raz kolejny do Rady Ministrów i posłów obecnej kadencji o pełną informację o skali patologii rządów koalicji PO-PSL i podjęcie stosownych kroków zmierzających do delegalizacji partii – Platformy Obywatelskiej, której działania w ostatnich latach poprzez liczne afery w sposób ciągły uderzały w obowiązujący w Polsce konstytucyjny porządek prawny. Apelujemy o nieuchylanie się przed wyciągnięciem pełnej odpowiedzialności karnej włącznie z zastosowaniem kar pozbawienia wolności dla osób odpowiedzialnych za afery polityczne ostatnich lat” – czytamy we fragmnetach oświadczenia podpisanego przez kierownika głównego ONR, Aleksandra Krejckanta.

 

KD