Logo
ONZ i OECD chwalą Chiny za organizację szczytu G20

fot. Pixabay

27 września 2016 21:39

Chiny otrzymują wiele pochwał za profesjonalny i merytorycznie przygotowany szczyt G20. Wśród nich znalazły się opinie sekretarza generalnego ONZ oraz szefa OECD.

Ban Ki-moon sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych pochwalił wszelkie działania Państwa Środka, które zostały podjęte celem zorganizowania szczytu G20. W szczególności chodzi o ekologiczny wzrost i umocnienie obecności państw rozwijających się. Jak powiedział w wywiadzie dla chińskich mediów, agendy, które zostały stworzone na szczyt G20 są idealną bazą do stworzenia planu rozwojowego do roku 2030 oraz paryskiego porozumienia klimatycznego.

Po raz pierwszy w agendach szczytu znalazły się wzmianki o planie rozwojowym oraz porozumieniu klimatycznym. Motywem przewodnim, obrano innowacje oraz połącznie gospodarek światowych. Sekretarz dodał również, że obecność większej liczby przedstawicieli krajów rozwijających się jest bardzo korzystna, ponieważ wspólnie z gospodarkami wysokorozwiniętymi stanowi to dobrą płaszczyznę do szukania rozwiązań w zakresie problemów rynków światowych.

 

Katarzyna Hajduk
Na podstawie: bbc.com, en.people.cn