Logo
Opozycja PODZIELONA. Kaczyński wykiwał wszystkich!

10 stycznia 2017 13:50

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że nie weźmie udziału w spotkaniu z marszałkiem Senatu. Przewodniczący PO upiera się, że głosowanie w Sali Kolumnowej było nieważne, stąd nie można procedować ustawy budżetowej w Senacie.

Inaczej twierdzi Ryszard Petru, który wczoraj wziął udział w spotkaniu liderów wszystkich ugrupowań parlamentarnych. Nowoczesna przystała na propozycję, aby Senat przyjął poprawki do budżetu, dzięki czemu ustawa będzie poddawana pod dyskusję jeszcze raz w Sejmie. 

Natomiast Grzegorz Schetyna zapowiedział kontynuowanie protestu w sali plenarnej Sejmu, mimo zaproszenia do wspólnych rozmów w celu rozwiązania kryzysu parlamentarnego.

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński "wykiwał" wszystkich po kolei. Pomogły mu w tym działania liderów opozycji. Wyjazd Ryszarda Petru wraz z posłanką Schmidt do Portugalii oraz ujawnienie faktur Mateusza Kijowskiego odbiły się fatalnie na wizerunku Nowoczesnej i KOD-u.

Dowodzi temu sondaż, w którym pytano Polaków o to, kto jest liderem opozycji. Okazał się nim być...Paweł Kukiz, który zdobył prawie tyle samo głosów, co Petru i Schetyna razem wzięci (24 proc. wobec 13 i 12 proc.). Mateusz Kijowski otrzymał...1 proc. głosów respondentów. 

Natomiast sondaż IBRiS dla Onetu wskazuje na ogromny spadek poparcia dla Nowoczesnej (z 20 do 13 proc.). 

A teraz Platforma została sama na "placu boju" i wszystko wskazuje na to, że porozumienie zostanie zawarte ponad głową Grzegorza Schetyny. Czy utrzyma się on na stanowiski lidera partii?

Już jutro kolejne posiedzenie Sejmu.

 

źródło: wp.pl

N.