Logo
Orban: Europa poszła łatwiejszą drogą – woli imigrantów, zamiast własne dzieci

23 października 2016 16:29

Podczas obchodów uroczystości związanych z powstaniem węgierskim, przed parlamentem w Budapeszcie, przemówienie wygłosił premier kraju, Viktor Orban. Odniósł się między innymi do sytuacji w Unii Europejskiej.

Jeżeli nasza ojczyzna nie jest wolna, też nie możemy być wolni. Historia nas ostrzega – jeśli jakiś naród zrzeknie się swojej niezależności, może ograniczyć się do bycia ludnością. Stanęliśmy imperium sowieckiemu ością w gardle. Również teraz nie możemy przyjąć, żeby UE przekształcić w nowoczesne imperium. Nie chcemy stworzyć zjednoczonych stanów Europy. Europa i ludy kochające wolność, maja zadanie, żeby osłonić Brukselę przed sowietyzacją – powiedział.

Nie możemy pozwolić, żeby Europa odcięła te korzenie, które kiedyś uczyniły ją wielką. Nie ma mocnej i godnej Europy bez narodów i 2 tysięcy mądrości chrześcijańskiej narodów. Nie możemy bezczynnie patrzeć, że wymienia nam się ściółkę, z której pochodzi cywilizacja europejska. Jeżeli większość Europy, zmienia podstawy swojej cywilizacji, my musimy być w stanie chronić tę cząstkę węgierską Europy, która zawsze dodawała nam ducha. Tajemnica wolności to odwaga. Albo jest się odważnym, albo jest się tchórzem. W nas, Węgrach, odwaga i rozum, mieszczą się obok siebie. W 2016 roku my musimy zamknąć granicę, byliśmy odważni i nie daliśmy się szantażowi (...). Nie możemy dać pola strachowi. Terrorystom, którzy zaatakowali świat zachodni (...) naiwnym duszom, które nie zdają sobie sprawy (...). Możesz wybrać pomiędzy dwoma drogami – wybierz tą trudniejszą. Nowoczesny świat cierpi, bo o tym zapomniał. Europa poszła łatwiejszą drogą – woli imigrantów, zamiast własnych dzieci, spekulacje i zasiłki, zamiast pracy, zamiast dyscypliny – zadłużenie. My, Węgrzy, ruszyliśmy ta trudniejsza drogą. Zamiast imigrantów, chcemy własnych dzieci, zamiast spekulacji i zasiłków, chcemy dać pracę, zamiast wolności, wybraliśmy ochronę granic – wskazał Orban.

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl