Logo
Oto prawdziwi bohaterowie! Uratowali dzieci z płonącego mieszkania

13 grudnia 2016 18:53

Mieszkańcy Kędzierzyna-Kożla wykazali się bohaterską postawą ratując z pożaru matkę z dwójką małych dzieci. Słysząc wołanie o pomoc, zareagowali natychmiast, bez wahania wbiegając do płonącego mieszkania. Dzięki przytomności umysłu i odwadze kilku mieszkańców miasta udało się uniknąć tragedii.

Do pożaru doszło w wieżowcu przy ulicy Pionierów. Jego przyczyną było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po mieszkaniu, w którym przebywała matka z dwójką małych dzieci. Kobieta wybiegła na balkon mieszkania, wzywając pomocy. Jej wołania usłyszeli przebywający w pobliżu młodzi mężczyźni oraz pracownicy Usług Komunalnych. Akurat szliśmy na siłownię, kiedy usłyszeliśmy kobietę wzywającą pomocy. Wbiegliśmy do mieszkania, w którym było małe dziecko. Zawinęliśmy je w bluzę i wynieśliśmy na korytarz – relacjonuje Mariusz Dąbek, który wraz z Dawidem Gajdą i Tomaszem Jabłońskim ruszył na ratunek.

W tym samym czasie działania podjęli pracownicyUsług Komunalnych. Ryszard Kasperski, Dariusz Kruk i Adam Lecjan podjechali śmieciarką pod balkon, na którym znajdowała się kobieta, chcąc ewakuować matkę i jej dwuletnie dziecko z płonącego mieszkania. Kobieta przekazała dziecko stojącemu na dachu ciężarówki mężczyźnie po przybyciu na miejsce policji. Mundurowi pomogli kobiecie wyjść z budynku.

Matka wraz z dwójką dzieci w wieku 2 i 4 lat pojechała na obserwację do szpitala. 

NW

Źródło: kk24.pl