Logo
Pakistan "przez pomyłkę" zagroził Izraelowi atakiem nuklearnym

26 grudnia 2016 17:30
Minister obrony Pakistanu Khawaja Asif zagroził użyciem arsenału nuklearnego wobec Izraela. Postąpił tak, ponieważ za prawdziwą uznał fałszywą informację na jednym z portali publikujących sfabrykowane wiadomości - podaje "The New York Times".

Autorem gróźb skierowanych pod adresem Pakistanu miał być były izraelski szef MON Maoshe Yaalon. Tekst, w którym aż roiło się od błędów ortograficzne i gramatycznych, nie zawierał żadnych wiarygodnych źródeł. Mimo tego został uznany przez Asifa za oficjalne stanowisko państwa Izrael, dlatego też zamieścił on w piątek na swoim koncie na Twitterze wpis: "Izraelski minister obrony grozi odwetem nuklearnym, zakładając udział Pakistanu w Syrii przeciwko DAESH (tzw. Państwo Islamskie - red.). Izrael zapomniał, że Pakistan jest również państwem nuklearnym".

Po publikacji wpisu przez Asifa odpowiedział izraelski resort obrony. Ministerstwo wskazało, że informacja, do której odnosił się Asif, była całkowicie fikcyjna. "Oświadczenie byłego ministra obrony Yallona skierowane do Pakistanu nie zostało nigdy wypowiedziane" - napisano. Asifa, który do tej pory nie odpowiedział na oświadczenie Izraela, za swoje groźby spotkała fala krytyki i prześmiewczych komentarzy.
 
MR
źródło: tvn24.pl