Logo
Pakistan: Władze zamknęły 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych

13 października 2016 00:07

Władze w Islamabadzie zamknęły 11 chrześcijańskich stacji telewizyjnych, twierdząc, że łamią one prawo. Do natychmiastowego zaprzestania nadawania programów wezwano dyrektorów między innymi Catholic TV, należący do diecezji w Lahaurze, czy prowadzone przez wspólnoty protestanckie Isaac TV, Gawahi TV, God Bless TV. 

W ten sposób głoszenie Dobrej Nowiny staje się nielegalne – skomentował pakistański kamilianin o. Mushtaq Anjum, rzeczoznawca do spraw komunikacji i mediów. W wypowiedzi dla watykańskiej agencji Fides o. Anjum przypomniał, że w ostatnich latach wspólnoty chrześcijańskie włozyły sporo wysiłku w powstanie stacji przekazujących treści religijne za pośrednictwem telewizji kablowej bądź przez internet. Podkreślił, że chrześcijanie nie mogą nadawać żadnego programu w telewizji publicznej. 

Chcemy zrozumieć, dlaczego uznano te stacje za nielegalne. Jest to kolejny przepis dyskryminacyjny, wymierzony w nie-muzułmanów. To prawdziwy zamach na wolność praktykowania swej religii, a także atak na wizję ojca-założyciela Pakistanu Muhammada Alego Jinnaha, który marzył o społeczeństwie wolnym, a nie o państwie islamskim. Tymczasem w ten sposób członków mniejszości traktuje się jako obywateli drugiej kategorii – stwierdził Anjum.

NW

Źródło: TVP Info