Logo
Pakistańscy prawnicy chcą zezwalać na bicie żon

youtube.pl

30 maja 2016 16:45

Doradcy rządu w Pakistanie przedstawili projekt nowego prawa, za zgodą którego mężczyźni mogliby legalnie stosować „lekką przemoc” wobec swoich żon. W myśl dokumentu można byłoby dopuścić się względem nich przemocy, gdyby np. odmawiały współżycia lub mówiły tak głośno, że mogłyby zostać usłyszane przez sąsiadów.

Autorem projektu są pakistańscy prawnicy z The Council of Islamic Ideology (CII). Lider tego ugrupowania doradczego - Mualana Muhammad Khan Serani, odnosząc się podczas konferencji prasowej do propozycji prawnej, wytłumaczył, że kobiet nie należy m.in. bić miotłą, łamać im kości, ani uderzać w oczy lub nos. Projekt liczący 160 stron został przekazany pakistańskim oficjelom, którzy zadecydują, co z nim zrobić.

Dokument został skrytykowany przez aktywistów pakistańskich, walczących o zwiększenie praw kobiet oraz byłego członka CII - Tahira Ashrama. „Co to w ogóle oznacza "lekka przemoc"? Nie ucinanie głowy, ale co, polewanie wrzącym olejem? Przemoc jest w islamie zakazana i koniec” – zapewnia.

 

 

NPo

Za: http://www.rmf24.pl/