Logo
Pamiętacie młodą Syryjkę z ŚDM w Krakowie? Żyje i przebacza tym, którzy zabili jej bliskich [WIDEO]

21 października 2016 16:23

Zapewne wielu z Was pamięta młodą syryjską dziewczynę, która podczas Światowych Dni Młodzieży w wywiadzie dla TVN prosiła o modlitwę. Okazuje się, że Rita żyje, znajduje się pod opieką salezjanów z Aleppo i przebacza tym, którzy zabili jej bliskich. Informację oraz film, w którym młoda syryjka kieruje kilka słów zamieścił Darek Malejonek.

"Rita była jedną z pięciu młodych z Aleppo na ŚDM w Krakowie. Na pytanie dziennikarza TVN , dlaczego chce wracać do Aleppo odpowiedziała :bo jestem Syryjką i tu jest moje życie! Powiedziała też , że przebaczyła tym którzy zabili jej bliskich. A na pytanie co możemy zrobić by wam pomóc powiedziała : módlcie sie za pokój w Syrii!" - pisze Malejonek.

Przyjechaliśmy do Aleppo z salezjanską misją SWM Młodzi Światu. Salezjanie tutaj pracują z dziećmi i młodzieżą , opiekują sie nimi, wspomagają całe rodziny pozbawione wszystkiego. Narażają sie codziennie na śmierć. Rita jest ich wychowanką. Robimy też projekt "Nieśmiertelni" o męczennikach chrześcijańskich, którzy nawet w obliczu śmierci nie zaparli sie Chrystusa, a przy tym umieli wybaczyć mordercom. Zbieramy pieniądze dla dzieci z Aleppo, a cały dochód z płyty z muzyka Maleo Reggae Rockers wydanej przez Salezjanów idzie na pomoc dla ofiar wojny. Wierzymy, że tak, jak mówił papież Franciszek tylko modlitwa może zatrzymać ten rozlew krwi" - dodaje.

PJ
Źródło: Darek Malejonek / Facebook