Logo
Panika w Ośrodku Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Prokuratura rozpatrzy wniosek o delegalizację!

fot. Teatr TrzyRzecze

20 stycznia 2017 10:53

Prokuratura rozpatrzy wniosek o delegalizację Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich, złożony przez... Jacka Międlara. Zarzuty dotyczą oczerniania, pomawiania partiotów, katolików, narodowców oraz blokowania ich profili w mediach społecznościowych.

"Właśnie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie - wnioskiem o delegalizację Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zajmuje się Prokuratura Regionalna w Warszawie. Wniosek został przekazany z Ministerstwa Sprawiedliwości” – poinformował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań.

"Dobra wiadomość. Prokuratura Krajowa zajmuje się sprawą naszego apelu ws. delegalizacji Ośrodka Mon. Zach. Rasistowskich i Ksenofobicznych" – napisał na Twitterze.

"Jesteśmy zaszokowani. Jeśli okazałoby się, że znany ksenofob i antysemita, przyznający się oficjalnie do rasizmu, działa razem z prokuraturą ws. Delegalizacji naszej organizacji, to byłaby to wielka sprawa, na pewno wykraczająca poza granice naszego kraju" – komentował wyraźnie poruszony Rafał Gaweł, szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

PJ
Źródło: Twitter, Facebook/OMZRiK