Logo
Państwo Islamskie zaatakuje w Rosji? "Zabijemy was w waszych domach"

1 sierpnia 2016 08:21

Jak informuje agencja prasowa Reuters, w niedzielę na kanale YouTube pojawiło się wideo, w którym Państwo Islamskie wezwało swoich członków do rozpoczęcia „świętej wojny” w Rosji. Weryfikacja prawdziwości nagrania nie jest na razie możliwa.

Na trwającym dziewięć minut nagraniu widać mężczyzn ćwiczących na pustyni. Na ich tle słyszymy anonimowy głos wzywający do walki na terenie Rosji. Słuchaj, Putin, przyjdziemy do Rosji i zabijemy was w waszych domach. Bracia, rozpocznijcie dżihad, walczcie i zabijajcie ich – mówi mężczyzna. Agencja Reuters podkreśla, że niezależne zweryfikowanie prawdziwości nagrania nie jest na razie możliwe, jednak link do nagrania umieszczono w serwisie, którego zwykle używa ISIS.

Rosja bierze czynny udział w konflikcie syryjskim. Po koniec września 2015 roku Putin zadecydował o rozpoczęciu misji wojskowej w tym kraju. Jak wskazuje Siergiej Iwanow, szef kremlowskiej administracji, Moskwa wysłała żołnierzy do Syrii, bo „lepiej niszczyć terrorystów tam, niż czekać, aż wrócą do domu”. 

Natalia Wiślińska

Źródło: TVP Info