Logo
Papież apeluje do szefa FIFA o uczciwość

fot. Wikimedia Commons

2 czerwca 2016 10:00

 

Podczas spotkania papieża Franciszka z Giovannim Vincenzo Infantino w Watykanie Ojciec Święty zaapelował do przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej aby ten przywrócił w jej szeregach porządek i uczciwość.

Franciszek przypomnial swojemu gościowi, że piłka nożna to potężna broń w pozytywnym sensie tego słowa. Zdaniem papieża pełni ona funkcję wychowawczą i przyczynia się do integracji pomiędzy dziećmi. Dlatego też nie można doprowadzać do upadku tak pięknej idei.

Giovanni Vincenzo Infantino ze swojej strony zapewnił papieża Franciszka, że jego życzenie zostanie spełnione a władze FIFA zrobią wszystko co w ich mocy by przeciwdziałać szerzącej się nieuczciwości. Szef FIFA dodał ponadto,że dla niego również wychowanie i rozwój młodego człowieka są niezwykle istotne, szczególnie w kontekście piłki nożnej.

Spotkanie Infantino z papieżem odbyło się w ramach specjalnej audiencji dla Fundacji "Scholas Occurrentes" wspierającej projekty edukacyjne dla upośledzonych społecznie dzieci i młodych ludzi w 82 krajach na świecie.

Od połowy ubiegłego roku FIFA zmaga się z wielkim kryzysem po tym, jak szwajcarska policja we współpracy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zatrzymała przed kongresem w Zurychu siedmiu prominentnych działaczy oskarżonych o wieloletnią korupcję.

C.

Źródło: gosc.pl / fot. Wikimedia Commons