Logo
Papież Franciszek: nienawidzą nas

26 grudnia 2016 16:30

"Świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa". „On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki" - powiedział papież Franciszek w Watykanie podczas spotkania z wiernymi na dzisiejszej modlitwie Anioł Pański.

Nawiązując do pamięci pierwszego męczennika w historii Kościoła, św. Szczepana, papież przypomniał słowa Jezusa do uczniów: "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia". "Także dzisiaj Kościół, by dać świadectwo światłu i prawdzie doświadcza w różnych miejscach ciężkich prześladowań, aż do najwyższej próby męczeństwa. Iluż naszych braci i sióstr w wierze doznaje krzywd, przemocy i jest nienawidzonych z powodu Jezusa" - podkreślił Franciszek.

Następnie dodał: "Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan". "To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym" - wezwał papież.

Franciszek przypomniał, że w niedzielę, w dzień Bożego Narodzenia chrześcijanie w Iraku świętowali je w zburzonej katedrze. "To przykład wierności Ewangelii" - wskazał.
 

MR

żródło: rp.pl