Logo
Papież:homoseksualiści powinni być szanowani

wikipedia.org

27 czerwca 2016 10:41

 

W drodze powrotnej z Erywania do Rzymu papież Franciszek poproszony został o komentarz w sprawie wypowiedzi kardynała Marxa, który stwierdził, że Kościół powinien przeprosić wspólnotę osób homoseksualnych za to, że usuwał je na margines społeczny.

Zdaniem Franciszka osoby homoseksualne nie mogą być dyskryminowane wręcz przeciwnie. Jak każdej "owieczce" tak i im należy się stosowna opieka duszpasterska.

Można potępić, nie z powodów ideologicznych, ale z racji postępowania politycznego, pewne manifestacje zbyt obraźliwe dla innych. Ale to nie ma nic do rzeczy - stwierdził papież i dodał, że chodzi o to, by osoby homoseksualne pełne dobrej woli szukały Boga. My zaś jako chrześcijanie nie mamy żadnego prawa by je osądzać a tym bardziej obrażać czy dyskryminować.

Co więcej, Franciszek wspomniał również o tym, że katolicy powinni prosić nie tylko o wybaczenie osoby dotknięte homoseksualizmem,ale również ubogich i kobiety wyzyskiwane.

Muszą rzeprosić za to (red.chrześcijanie), że błogosławili wiele broni, że nie towarzyszyli wielu rodzinom - stwierdził Franciszek i dodał, że ksiądz powinien być jak ojciec, którzy bierze w objęcia i przebacza.

C.

za:deon.pl