Logo
Parlament Europejski popiera decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przyjęcia opinii na temat praworządności w Polsce

fot. Flickr

1 czerwca 2016 19:19

Liderzy chadeków, socjaldemokratów i liberałów w Parlamencie Europejskim poparli decyzję o przyjęciu opinii na temat praworządności w Polsce. "Polska musi przestrzegać wartości i zasad UE" - mówi Gianni Pittella.

Szef chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej, Niemiec Manfred Weber wezwał polski rząd do szybkiego nawiązania dialogu i rozwiązania kryzysu konstytucyjnego. Do sprawy odniósł się także na swoim profilu społecznościowym.

                                                 

Guy Verhofstadt również domagał się, by polski rząd podjął rozmowy z opozycją. Podobną retorykę przedstawił przewodniczący polskiej delegacji w Europejskiej Partii Ludowej, Janusz Lewandowski, który mówił, że "przyjęcie przez Komisję Europejską negatywnej opinii o stanie praworządności w Polsce jest świadectwem zagrożeń, jakie nadużycia władzy ściągają na Polskę"

"Konsekwencje awanturniczej, nieprzewidywalnej polityki PiS w kraju i na arenie międzynarodowej rosną. Koszty tych działań nie obciążą prywatnego konta Jarosława Kaczyńskiego. Cenę będą za nie płacić wszyscy Polacy" - przekonywał Lewandowski.

Paweł Jaworski
Źródło: Interia / fot. Flickr