Logo
Parlamentarzyści przeciwko homopropagandzie. Apelują do szkół

27 października 2016 13:31

Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej zaapelował do dyrektorów i nauczycieli, by zgłaszali swoje szkoły do akcji „Szkoła przyjazna rodzinie” i tym samym zabezpieczyli ją przed „homopropagandą”.Certyfikat „Szkoła przyjazna rodzinie” posiada obecnie ponad 1050 placówek. Jest on przyznawany przez Fundację Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Szkoła lub przedszkole przystępujące do projektu „Szkoła przyjazna rodzinie” zobowiązuje się, że nie będzie propagować i uniemożliwi osobom trzecim „propagowanie treści szkodliwych dla zrównoważonego rozwoju płciowego, osobowościowego i społecznego dzieci”. Jak wyjaśnia Fundacja, chodzi m.in. o promowanie przedwczesnej inicjacji seksualnej, głoszenie odrębność płci społeczno-kulturowej od biologicznej czy kwestionowanie znaczenia rodziny. 

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz przewodniczący parlamentarnego zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej Piotr Uściński wyjaśniali, że projekt został pomyślany jako reakcja na szerzącą się w szkołach „homopropagandę”. 

NW

Źródło: TVP Info