Logo
Partia Razem o Brygadzie Świętokrzyskiej: "prowadziła wojnę domową mordując cywili, współpracowała z Gestapo"

fot. Partia Razem

17 sierpnia 2016 08:47

Skandaliczny wpis oddziału świętokrzyskiego partii Razem, który zarzuca Brygadzie Świętokrzyskiej kolaborację z hitlerowcami i mordowanie cywili w ramach wojny domowej. A wszystko przez flagi z logiem Narodowych Sił Zbrojnych na jednej z głównych ulic Kielc.

W sposób skandaliczny zachowały się władze Kielc, które zezwoliły na umieszczenie flag z logiem Narodowych Sił Zbrojnych na jednej z głównych ulic miasta. Flagi na latarniach na ulicy Sienkiewicza miały upamiętnić 72. rocznicę powstania oddziału zbrojnego NSZ Brygady Świętokrzyskiej – piszą lokalni działacze partii Razem.

Brygada Świętokrzyska zamiast wojny z okupantem prowadziła wojnę domową mordując cywili, którzy opowiadali się po stronie antyfaszystowskiej. Jawnie też współpracowali z Gestapo, które zaopatrywało ich w żywność oraz sprzęt militarny. 
Członkowie oddziału są odpowiedzialni za m.in. dokonanie zbrodni na ludności żydowskiej w Lasach Urzędowskich. Władzom miasta proponujemy na przyszłość oddawanie hołdu ofiarom i bohaterom, a nie zbrodniarzom – kontynuują. 

[Grafika: Adolf Hitler spoglądający z dumą na rozwieszoną flagę NSZ, na dole duży tekst "NIE CHCEMY PROMOWANIA KOLABORACJI" a góry mniejszym fontem: "Na kieleckim deptaku wywieszono flagi NSZ, by uczcić powstanie Brygady Świętokrzyskiej. Była to nacjonalistyczna bojówka, która zamiast walczyć z okupantem, zabijała przeciwników faszyzmu oraz współpracowała z hitlerowcami."] – dodają na koniec.

Wpis opatrzony grafiką można zobaczyć na Facebooku.

Paweł Jaworski
Źródło: Razem Świętokrzyskie / Facebook