Logo
Partia Razem: Obrona Terytorialna to wspierane faszystowskich bojówek

17 listopada 2016 12:39

Powstanie Wojsk Obrony Terytorialnej to wspieranie "faszystowskich bojówek" - tak przynajmniej twierdzi neomarksistowska partia Razem na swoim Facebooku.

Wczoraj Sejm RP przyjął ustawę o Wojskach Obrony Terytorialnej, która jest sztandardowym projektem ministerstwa obrony narodowej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. 

"To oznacza, że już w 2017 powstanie formacja, która będzie się składać z członków organizacji paramilitarnych, zinfiltrowanych przez działaczy proputinowskiej skrajnej prawicy" - twierdzi Razem.  Ugrupowanie powołuje się na krakowskie Stowarzyszenie Jednostka 2039, które współpracuje z MON, a rzekomo jest zinfiltrowane "przez neofaszystowską Falangę i prokremlowską Zmianę". 

Czym zajmują się "faszyści" z SJS 2039 Kraków? Można się przekonać samemu, oglądając ich fanpage na Facebooku - KLIKNIJ. 

Zdaniem partii Adriana Zandberga, WOT w przyszłości będzie wyglądało jak ukraiński "Prawy Sektor" i może posłużyć rozbijaniom manifestacji Komitetu Obrony Demokracji i związków zawodowych. 

Według projektu ustawy, w 2019 r. liczebność WOT ma wynieść 53 tys. żołnierzy. Już w końcówce tego roku mają powstać trzy brygady liczące w sumie 3 tys. osób, rozmieszczonych we wschodnich województwach Polski.

 

źródło: Facebook

N.