Logo
Patriarcha Cyryl I:Zachód zmierza do zagłady

wp.pl

20 maja 2016 09:40

 

Zdaniem patriarchy moskiewskiego, Cyryla I Europa zmierza ku samounicestwieniu.

Jak przekonuje patriarcha Cyryl odejście świata zachodniego od chrześcijańskich wartości moralnych niesie za sobą przykre konsekwencje ocierające się niemal o zagładę znanego nam dotychczas porządku ziemskiego. Jak podkreśla Cyryl I uruchomiomo ogromne siły by oderwać chrześcijaństwo od prawdziwego rozumienia Prawa Bożego.

Patriarcha ubolewa, że tylu Europejczyków zapomniało już o swoich korzeniach. Zdaniem Cyryla dzisiejsi ludzie zmieniając pierwotne znaczenie pojęć moralnych i dostosowując je do współczesnego świata starają się w ten sposób usprawiedliwić swoje grzeszne postępowanie i nowe rozumienie prawa, afirmując ludzkie grzechy. Cyryl zaznaczył jednak, że jeśli ludzie żyją zgodnie z wolą Bożą  wówczas mają podstawę do budowania wspólnej koegzystencji tak jak jest to w przypadku rosyjskich prawosławnych i muzułmanów zamieszkujących Rosję.

Tymczasem, zdaniem Jewgienija Satanowskiego, przewodniczącego rosyjskiego Instytutu Bliskiego Wschodu ogromne masy ludzkie już dano zislamizowały Europę czyniąc ją częścią świata muzułmańskiego. Satanowski zaapelował również do europejskich polityków o stanowczne reakcje na zagrożenie terrorystyczne.

C.

 

za:gosc.pl