Logo
Patryk Jaki: Unia Europejska mści się na Polsce

wykop.pl

23 maja 2016 10:53

 

Goszczący w programie "Gość poranka" na antenie TVP Info wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki stwierdził, że Unia Europejska karze nasz kraj za zdecydowaną postawę Polski wobec imigrantów.

Zdaniem Patryka Jakiego unijny politycy dążą dziś przede wszystkim do podporządkowania sobie państw członkowskich, a to możliwe jest tylko i wyłącznie poprzez "zainstalowanie" w krajach europejskich władzy, która sprzyjałaby unijnej dyktaturze. Obecny polski rząd nie godzi się tymczasem na wykonywanie unijnych dyrektyw jak choćby w przypadku przyjmowania imigrantów, dlatego też unijni politycy krytykują nasz kraj i obraczają karami.

W Polsce rządzi teraz rząd który nie chce przyjmować imigrantów, więc elity europejskie się mszczą - mówi Jaki i dodaje, że w Polsce trwa obecnie spór o to czy nasz kraj będzie suwerenny czy podporządkowany unijnemy dyktatowi.

Wiceminister odniósł się także do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem sekretarza stanu wszelkie rozwiązania w tej kwestii blokuje opozycja, która życzyłaby sobie 14 na 15 sędziów z własnego nadania co oczywiście nie sprzyja kompromisowi.

Opozycja mówi, że albo TK będzie należał do niej, albo nie będzie demokracji - podsumowuje minister

 

C.

 

za:wpolityce.pl