Logo
Patryk Jaki: W Rosji fałszowano sekcje zwłok. Część z nich była robiona metodą "kopiuj-wklej"

fot. Wikimedia Commons

2 listopada 2016 10:45

Patryk Jaki był gościem radiowej "Jedynki", w której poruszono kwestię zapowiadanych przez Prokuraturę ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Stwierdził, że sekcje zwłok, które miały być przeprowadzone w Rosji zostały sfałszowane.

"Prokuratura nie stawia w tej chwili żadnej tezy ani nie wyklucza żadnej możliwości. Zadaniem prokuratury jest przeprowadzić rzetelne śledztwo, którego do tej pory nie było. My nadal nic nie wiemy, to znaczy niewiele wiemy w sprawie tej katastrofy. W Rosji sekcje zwłok fałszowano, wychodziło z nich między innymi, że śp. Przemysław Gosiewski był wysokim blondynem" –  mówił Patryk Jaki.

"Pozamieniano ciała, część tych sekcji była robiona metodą kopiuj-wklej. Trudno, żeby prokuratura nie przeprowadzała ekshumacji, bo sekcja zwłok to jeden z podstawowych dowodów wyjaśniania czegokolwiek. Po 65 latach przeprowadzono sekcję zwłok gen. Sikorskiego udało się wykluczyć różne teorie, które krążyły przez wiele lat. Udało się po 65 latach, więc dlaczego teraz miałoby się nie udać" – podkreślił.

PJ
Źródło: "Jedynka"