Logo
Paweł Olszewski z PO nazywa uczestników Marszu Niepodległości "hajlującą hołotą"! [WIDEO]

7 listopada 2016 21:26

Bezczelne obelgi posła Platformy Obywatelskiej pod adresem uczestników Marszu Niepodległości, padły w programie "Minęła 20" w tvp.info. Drugim gościem obecnym w studiu był Adam Andruszkiewicz ze stowarzyszenia Endecja, działającego w ramach klubu parlamentarnego Kukiz'15. 

- Być może niektóre środowiska uznały, że taka zadyma będzie im na rękę. Po pierwsze dlatego żeby pokazać, że mamy w Polsce środowiska zadymiarskie. Po drugie dla Hanny Gronkiewicz Waltz, aby odsunąć temat reprywatyzacji. - komentuje sprawę mnogości wydarzeń 11 listopada w Warszawie Adam Andruszkiewicz, i słusznie. Na ten dzień zaplanowanych jest 15 różnych wydarzeń w samej Warszawie, a część z nich jest nastawiona w opozycji do Marszu Niepodległości.

Następnie głos zabrał poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski. W tradycyjnym stylu nazwał środowiska narodowe i kibicowskie "brunatną, kibolską hołotą". Polityk twierdzi także, że Dzień Niepodległości, wspomniane ,"faszyzujące" środowiska świętują poprzez "hajlowanie", co tworzy iście "dantejskie sceny przepełnione agresją". 

Takie zarzuty są skrajnie oderwane od rzeczywistości. Środowiska lewicowo-liberalne zdaje się nie dostrzegają postępu narodowców lub po prostu nie chcą go dostrzec. Wciąż starają się utrzeć w społeczeństwie swoisty "status quo", zgodnie z którym organizacje takie jak MW czy ONR stanowią hordy barbarzyńców, chuliganów. Lewica stale zaniża poziom dyskusji, sprowadzając go do poziomu wszechobecnego faszyzmu i rasizmu, bo wie, że nie ma szans w merytorycznej dyskusji. Jednak jakość działań środowisk narodowych nabrała nowego poziomu. Najlepszym tego potwierdzeniem, jest sukces Marszu Niepodległości lub przywrócenie do łask Żołnierzy Wyklętych.

 

 

źródło: facebook.com/andruszkiewicz.blog
BS