Logo
Pawłowicz do emerytki: jest Pani zwykłą zazdrośnicą, leniwą?

krystynapawlowicz.pl

20 lipca 2016 18:06

Podczas, gdy podwyżki dostają premier i prezydent, posłowie, sentorowie i inni urzędnicy, a dożywotnie pensje pierwsze damy, Krystyna Pawłowicz radzi emerytce iść do pracy, sugerując, że jest leniwa.

W dyskusji na facebooku emerytka skarży się, że waloryzacji emerytury dostała 5,46 zł brutto. Posłanka PiS odpowiada jej w ten sposób:

Pani Zosiu, nie zaimponuje mi Pani, ja pracuje już 40 lat,  i jeszcze - jak Pan Bóg da – długie lata pracy przede mną. Długimi okresami pracowałam na dwu i trzech etatach. Trzeba było Pani Zosiu też sobie życie organizować, uczyć się i studiować nieustająco, nie stać ż boku i starać się poprawiać życie wokół. Zazdrości mi Pani? Ciężkiej pracy całe życie? Wyczerpującej pracy poselskiej? Z zazdrości chce pani, bym była biedna, chora i zdana na dobroć i łaskawość innych? Jest Pani zwykłą zazdrośnicą, Leniwą? Proszę wziąć się jeszcze za jakieś zajęcia, to zazdrość Pani minie. 

Dożywotnie pensję około 10 tys. zł mają otrzymać byłe pierwsze damy. Podwyżki dostaną również m.in. premier, prezydent, ministrowie, wiceministrowie i wojewodowie. Będzie to podwyżka na poziomie 4-5 tys. zł. Pensje posłów i senatorów zostaną z kolei zwiększone o ok. 2,7 tys. zł miesięcznie

Bronisław Komorowski podczas kampanii wyborczej radził narzekającemu na brak możliwości zakupu mieszkania zmienić pracę i wziąć kredyt, za co posypała się na niego fala krytyki. Krystyna Pawłowicz znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, np spożywania posiłku na posiedzeniu parlamentu.

Resort pracy zapowiada podwyżkę najniższych emerytur do tysiąca zł.

czyt. także: Prezes TVN odchodzi. Za zbytnią krytykę PiS?

Źródło: facebook.com

DZ