Logo
PETA protestuje przeciwko...używaniu futer w grze Warhammer!

fot. flickr.com

31 stycznia 2017 13:32

PETA - największa międzynarodowa organizacja zajmująca się obroną praw zwierząt - wystosowała apel, w którym sprzeciwia się noszeniu futer przez postaci z gry Warhammer! Co będzie następne?

"Od mocarnego Lemana Russa i Horusa Lupercala do Wojowników Chaosu i Milczących Sióstr, gra Warhammer prezentuje nadmiar postaci, które noszą coś, co przypomina zwierzęce futra. To nie ma sensu" - czytamy w apelu.

"Mroczni, zaprawieni w bojach wojownicy znani są z wielkiego męstwa, ale noszenie skór zabitych zwierząt nie dodaje im żadnych umiejętności" - argumentuje PETA. 

"Oczywiście, że nie można porównywać fikcyjnych, krwawych bitew ze świata Warhammera do hodowli zwierząt, których jedynym celem jest zdobycie skór" - czytamy dalej. "Zwierzęta te przed swoją śmiercią, często żyją w obskurnych, ciasnych klatkach. Następnie są zabijane prądem, topione, a czasem nawet skórowane żywcem". 

"Czasem też przerażające stalowe szczęki łamią ich kości, w wyniku czego zwierzęta, które wcześniej hasały na wolności, umierają w męczarniach" - dodają autorzy apelu.

Apel został przesłany do szefa Games Workshop, Kevina Rountree, z prośbą o usunięcie futer ze wszystkich postaci z uniwersum Warhammera. "Zauważamy to, że są to postaci fikcyjne, jednak noszenie przez nich futer daje zły przykład graczom".

 

źródło: peta.org.uk

N.