Logo
Petru do Kukiza: Jesteście opozycją czy koalicją? Kukiz: nie jesteśmy opcją koryciarzy i histeryków, którzy utracili władzę

fot. Paweł Jaworski

8 czerwca 2016 22:43

Na antenie radia TOK FM przewodniczący Nowoczesnej domagał się deklaracji ze strony ruchu Kukiz'15 dotyczącej określenia, czy są opozycją czy też koalicją Prawa i Sprawiedliwości. Na odpowiedź lidera ruchu Kukiz 15' nie trzeba było długo czekać.

Za każdym razem, jak brakuje głosów PiS, poseł tej partii przychodzi, np. poseł Suski, rozmawia z Kukizem i oni nagle głosują tak, jak chce PiS. Trzeba być twardym i powiedzieć wprost: albo jesteśmy opozycją, albo koalicją – irytował się lider Nowoczesnej.

Paweł Kukiz odniósł się do pytania na swoim profilu Facebook, gdzie określił różnicę między swoim ugrupowaniem a partią Ryszarda Petru: "To nie opcja koryciarzy i histeryków, którzy utracili władzę i boją się, że poniosą konsekwencje za niezliczoną liczbę zaniedbań i nadużyć a opcja, której zadaniem jest służba Ojczyźnie".

"Jesteśmy opozycją konstruktywną [...] Ja wiem, że dla pana nie do pojęcia jest, że można Polskę stawiać ponad siebie. Wiem, że pan tego nie rozumie" – komentował Kukiz, dodając, że nie zamierza wchodzić w żadne sejmowe koalicje z Ryszardem Petru.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TOK FM / fot. Paweł Jaworski