Logo
Petru: Dziś o 22:00 spotkanie ze Schetyną. Jeśli PiS będzie nadal eskalować, to zostajemy

fot. Paweł Jaworski

20 grudnia 2016 19:54

Ryszard Petru był gościem "Faktów po faktach" na antenie TVN24, gdzie zdradził, że jeszcze dziś spotka się z liderem Platformy Obywatelskiej, Grzegorzem Schetyną i wspólnie będą rozważać dalsze kroki w ramach kryzysu parlamentarnego. Lider .Nowoczesnej przekonywał, że "Nasz protest już jest skuteczny".

"Nasz protest już jest skuteczny. Media wróciły tam gdzie jest ich miejsce. Jest drugi warunek – by odbyć normalną debatę budżetową. W wariancie takim, że każdy poseł może [na nią] wejść. To jest fundament do tego. Ja jestem zwolennikiem tego, byśmy na Wigilię byli w spokoju. Optymalnym rozwiązaniem byłoby ustalenie z drugą stroną nici porozumienia. Ze strony PiS nie ma żadnej rozmowy. Jak się nie prowadzi rozmowy, to trudno o ustalenia" – mówił lider Nowoczesnej.

"To nie jest kwestia protestu czy nie, tylko tego budżet będzie przegłosowany czy nie. Będę się widział wieczorem o 22 ze Schetynę. Ja będę proponował działania, które okażą się skuteczne w dłuższym okresie czasu. Jeśli PiS będzie dalej eskalować, to zostaniemy. To co dziś się wydarzyło [przed Sejmem], to jest eskalacja. My musimy dać mocny opór. Ważne, aby następne posiedzenie Sejmu uzupełnić o debatę budżetową. Na razie nie wychodzimy teraz z sali. Optymalnie dla mnie jest, byśmy nie zostali na sali na wigilię. By były spokojne święta" – podkreślał Ryszard Petru.

PJ
Źródło: TVN24