Logo
Petru: Gadają, gadają, a potem będą musieli poprzeć Tuska

fot. Paweł Jaworski

1 grudnia 2016 08:47

Lider .Nowoczesnej był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" emitowanym na antenie TVN24. Ryszard Petru odniósł się do odmowy poparcia Donalda Tuska na ponowną kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

"Jestem przekonany, że Donald Tusk zostanie poparty przez polski rząd. Ministra Waszczykowskiego nie traktuje poważnie. Gadają gadają, a potem będą musieli poprzeć" – mówił.

Ryszard Petru odniósł się także do sprawy trzech powołanych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy według niego mieli uzyskać nieprzysługujące im zwolnienie lekarskie.

"Chciałbym sprawdzić, co się stało z tymi 3 sędziami, których powołało PiS, którzy nagle wszyscy, jak jeden mąż, zachowali i dostali L4. Moim zdaniem to zadanie ZUS-u, aby sprawdzić, jacy to lekarze wypisali im nagle L4, jakie to nagłe choroby dopadły sędziów, jaki wirus krąży po Trybunale, który tylko zaraża sędziów PiS-owskich. Sądzę, mam podejrzenie, że to przestępstwo. Nagle 3 sędziów zachorowuje, załatwia sobie zlecenia, prawdopodobnie na lewo. To podlega karze" – podkreślał lider .Nowoczesnej.

PJ
Źródło: Kropka nad i, TVN24