Logo
Petru krytykuje pomysł Schetyny. "Nie wszystko da się zapisać w konstytucji"

2 października 2016 18:03

Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej, krytycznie odniósł się do pomysłu autorstwa Grzegorza Schetyny, aby kompromis aborcyjny zapisać w Konstytucji. 

Podczas odbywającej się w niedzielę w Gdańsku konwencji programowej Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przedstawił kilka pomysłów, które jego zdaniem powinny zostać wdrożone. Schetyna zaproponował między innymi wpisanie kompromisu aborcyjnego do Konstytucji RP. Do tej propozycji odniósł się Ryszard Petru. Nie widzę sensu wpisywania tego typu propozycji do konstytucji. Nie wszystko da się zapisać w konstytucji - mówił lider .Nowoczesnej. Petru wyraził również oburzenie faktem, że znaczna część posłów PO głosowała za skierowaniem do dalszych prac projektu ustawy zakładającego całkowity zakaz aborcji. W związku z tym nie wiem, który głos Platformy jest ważniejszy - czy ten, który mówi o kompromisie, czy ten, który mówi o tym, aby tę radykalną i niehumanitarną ustawę, która zakazuje aborcji, skierować do dalszych prac w parlamencie - pytał Ryszard Petru.

Lider Nowoczesnej wskazał również, że zapowiadany przez marszałka Senatu projekt ustawy Prawa i Sprawiedliwości niczego nie zmieni w dyskusji na temat ustawy antyaborcyjnej. Ewidentnie widzieliśmy hipokryzję PiS-u, bo mówiono, że oba projekty trafią do dalszych prac, a trafił tylko jeden. To, że ktoś coś przygotowuje, nic nie znaczy. Zobaczymy jak będą wyglądały dalsze prace - powiedział Petru. 

NW

Źródło: telewizjarepublika.pl