Logo
Petru ma depresję? „ Ryszard jest na skraju załamania"

17 stycznia 2017 08:50

Ostatnie tygodnie po pasmo nieszczęść lidera Nowoczesnej. 3 tygodniowa okupacja sali plenarnej zakończyła się porażką, nowy sondaż CBOS wykazuje spadek poparcia dla partii Petru o blisko 6 procent, do tego dochodzi afera z posłanką Schmidt i kryzys w rodzinie, który dotkliwie uderzył w Ryszarda Petru. 

 – Sam Ryszard jest na skraju załamania. W ciągu dwóch tygodni stał się bohaterem afery obyczajowej, rozpadł mu się dom, sprawa dotknęła dzieci (...) – twierdzi jeden z polityków.

Nie tylko wyborcy, ale także sami działacze Nowoczesnej czują się zawiedzeni. Petru dał się ograć ws. protestu opozycji, do tego spadła na niego lawina krytyki za wylot z rozwiedzioną już wiceprzewodniczącą Nowoczesnej, Joanną Schmidt. Spotkał się nawet, za plecami kolegów z PO, z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem. Wspólnie ustalili obiecujący plan zakończenia kryzysu sejmowego, jednak przez niekonsekwencję i słabości Petru scenariusz nie został wdrożony w życie. 

Lider Nowoczesnej został brutalnie potraktowany podczas spotkania opozycji. - Schetyna wyczuł krew Petru i go rozszarpał. Gdyby ktoś potraktował mnie, tak jak Ryśka, to trzasnąłbym drzwiami i więcej nie podał mu ręki – relacjonował jeden z posłów znających przebieg rozmowy. Drugi zdradził szczegóły spotkania. – To musiało być straszne.

Do tego wszystkiego doszedł nowy sondaż CBOSU, w którym poparcie dla Nowoczesnej spadło do 9 procent i wynosi teraz prawie dwukrotnie mniej niż poparcie Platformy Obywatelskiej. Czy Petru podniesie się i wyjdzie z depresji?

źródło: fakt.pl
BS