Logo
Petru na konferencji... prosi o więcej wpłat [WIDEO]

fot. Paweł Jaworski

23 września 2016 16:18

Ryszard Petru na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie odpowiedział na pytanie dotyczące wyroku w sprawie finansowania partii w trakcie kampanii wyborczej. Sąd Najwyższy w czwartek oddalił skargi Nowoczesnej oraz Partii Razem i podtrzymał decyzje PKW o odrzuceniu sprawozdań finansowych tych partii z ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych.

Spytany o to, czy decyzja Sądu będzie stanowić problem dla Nowoczesnej w związku ze znaczną stratą, Ryszard Petru poinformował, że przeciętna wpłata w trakcie kampanii wyborczej to było 90 złotych i łącznie, z dobrowolnych wpłat zebrał wówczas 9,5 mln złotych. Jednocześnie lider partii .Nowoczesna podziękował za dotychczasowe i zaapelował o kolejne wpłaty do zainteresowanych wsparciem opozycji w Sejmie.

"Uważam, że wyrok jest niesprawiedliwy, kara niewspółmierna do zawinienia. To był po prostu błąd przy kopiowaniu numer konta, ale adresat był właściwy. Ale przyjmuję wyroki Sądu Najwyższego, w przeciwieństwie do innych partii, które w ogóle nie przyjmują tego, że SN istnieje. Nie budżetowaliśmy pieniędzy, których nie zarobiliśmy. Po prostu nie dostaniemy części pieniędzy, które moglibyśmy dostać, więc będziemy musieli bardziej dbać o to, żeby Polacy wpłacali na Nowoczesną." – mówił lider .Nowoczesnej.

Paweł Jaworski
Źródło: Sejm RP