Logo
Petru na wspólnej konferencji z Verhofstadtem: Potrzebne ograniczenie roli prezydenta

14 października 2016 09:38

Lider partii .Nowoczesna wystąpił na wspólnej konferencji z Verhofstadtem, na której politycy wspólnie komentowali sytuację w Europie oraz zapowiadali kongres ALDE, który odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w Warszawie. 

"Rozmawialiśmy przed chwilą o wyzwaniach związanych z wychodzeniem Wielkiej Brytanii z UE. Dla nas bardzo ważne jest to, byśmy utrzymali silną rolę w Europie, byśmy nie byli na jej peryferiach. By polski głos był słyszalny, by Polska uczestniczyła w tych negocjacjach, by spowodować by UE po wyjściu Wielkiej Brytanii była silniejsza, a nie słabsza. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pokaże, jak UE może być osłabiona, jeśli będzie on prowadzony źle" – mówił Ryszard Petru.

Petru na konferencji prasowej w Sejmie odniósł się także do postawy prezydenta Andrzeja Dudy i przypominał o postulacie Nowoczesnej  czyli wprowadzenia w Polsce systemu kanclerskiego.

"My złożyliśmy wniosek, żeby zmniejszyć rolę prezydenta, żeby miał bardziej rolę przecinania wstęg, żeby zabrać prezydentowi zwierzchnictwo nad armią. Tak naprawdę on nic nie robi, niczym się nie zajmuje. Zbliża się zima, będzie miał więcej roboty, bo będzie mógł jeździć na nartach” – przekonywał Petru.

PJ
Źródło: Konferencja prasowa