Logo
Petru o skróceniu kadencji Sejmu: Przekonam Schetynę

30 grudnia 2016 18:54

Wciąż nie widać rozwiązania kryzysu parlamentarnego. Lider Nowoczesnej chce przekonać Grzegorza Schetynę do głosowania za takim wnioskiem, jeśli jego ugrupowanie złożyłoby taki wniosek.

"Rozmawiałem wczoraj z Grzegorzem Schetyną na ten temat. Mamy inne zdania i ten wniosek może być złożony dopiero wtedy, kiedy wszystkie inne formy poszukiwania rozwiązania ulegną falsyfikacji. Nie są potrzebni mediatorzy, potrzebna jest koncepcja, jak możemy rozwiązać kryzys państwa tak naprawdę. Piłka jest po stronie PiS-u, bo z ich strony musi być jakikolwiek sygnał, że chcą rozmawiać i ja takiego sygnału nie dostałem" – mówił Petru.

Jeżeli wszystkie inne sposoby komunikacji okażą się nieskuteczne i marszałek rozpocznie takie posiedzenie jakby nigdy nic, albo gorzej, przeniosą posiedzenie na salę fałszerstw, czyli do kolumnowej, to nie może być innej formy komunikacji ze społeczeństwem, tylko próba skrócenia kadencji i taki wniosek zgłoszę. Przekonam Schetynę, że w takiej sytuacji takie wnioski się popiera. Byłbym zdziwiony, gdyby opozycja nie poparła wniosku o skrócenie kadencji Sejmu" – podkreślił lider .Nowoczesnej.

PJ
Źródło: 300polityka