Logo
Petru o sobotnim marszu: Nie damy się wypchnąć z Europy

youtube.com

8 maja 2016 05:03

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie marsz poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Przedstawiciele PO, Nowoczesnej, PSL oraz KOD apelują o masowy udział w manifestacji, licząc na obecność dziesiątek tysięcy Polaków.

„Nie dajemy się zwieść obietnicom Jarosława Kaczyńskiego, który mówi, iż Polska, polski rząd nie widzi alternatywy dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Będziemy sprawdzać i będziemy tego pilnować, ale ważne jest, aby ten głos był wspólny i donośny” – przekonywał przed kancelarią premiera lider PO – Grzegorz Schetyna, wyrażając jednocześnie nadzieję na udział w marszu dziesiątek tysięcy Polaków. Szef Nowoczesnej – Ryszard Petru ocenił natomiast, że "Polska musi pozostać w Unii Europejskiej" i zaznaczył, że chociaż rząd nie ma w intencji wypowadzenia Polski z UE, to mentalnie już w niej nie jest. 

Przewodniczący PSL – Władysław Kosiniak-Kamysz zwracał także uwagę na to, że „w jedności siła”, co jednak nie stoi w sprzeczności z różnorodnością. Wyraził także przekonanie o marszu, że: „będzie to naprawdę ważne wydarzenie dla Polski, dla Polaków, dla naszej historii”.

Sobotni marsz rozpocząć się ma o godzinie 13:00 pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Al. Szucha. Wśród organizatorów znajdują się opozycyjne partie, m.in.: PO, PSL, Nowoczesna, a także Inicjatywa Polska i KOD, "który spina to wszystko jako patron". W marszu ma wziąć udział także Związek Nauczycielstwa Polskiego.


NPo

Źródło: http://www.rmf24.pl/