Logo
Petru oczekuje, że Trump wycofa się z obietnic

fot. Paweł Jaworski

9 listopada 2016 21:25

Ryszard Petru na konferencji prasowej odniósł się do wyniku wyborów na urząd Prezydenta USA. Lider Nowoczesnej wierzy, że Donald Trump wycofa się z obietnic dotyczących polityki zagranicznej: "Wierzę głęboko w to, że te elementy populistyczne były wyłącznie w kampanii wyborczej".

Ameryka wybrała, szanujemy wybór Ameryki. Gratulujemy prezydentowi Trumpwi. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach wycofa się z części tych zapowiedzi dotyczących polityki zagranicznej, które padały w kampanii, szczególnie chodzi o kwestie wojny handlowej z Chinami, czy de facto resetu z Rosją. Wierzę w pragmatyzm USA i kontynujacę rozsądnej polityki, która miała miejsce w przyszłości – mówił lider Nowoczesnej.

Wierzę głęboko w to, że te elementy populistyczne były wyłącznie w kampanii wyborczej. Oglądając te wystąpienia po tym jak został wybrany widać że zmienia ton. USA były są i będą naszym głównym sojusznikiem w NATO – dodał Petru.

Ale w tym niepewnym świecie w którym żyjemy bardzo ważna jest przewidywalna i stabilna polityka realizowana przez polski rząd. Tym większa waga będzie teraz do wypowiedzi szefów MON i spraw zagranicznych. Może lepiej żeby się przez jakieś kilka dni nie wypowiadali. Ważne, byśmy byli stabilni i przewidywalni w tym nieprzewidywalnym świecie – podkreślił.

PJ
Źródło: Sejm