Logo
Petru pozywa redakcje SE i wSieci! "Wolne media?"

fot. Paweł Jaworski

31 stycznia 2017 09:25

Ryszard Petru składa pozew przeciwko wydawcy SE oraz se.pl i zapowiada, że podobne kroki podejmie w stosunku do redakcji wSieci. Sprawa dotyczy słynnego wyjazdu lidera .Nowoczesnej. To dość zadzwiająca metoda wsparcia wolnych mediów, o które tak ochoczo walczył poseł Petru.

„Wydawca dziennika „Super Express” – ZPR Media S.A. – przeprasza Pana Ryszarda Petru za podanie w artykułach zamieszczonych na łamach dziennika w dniu 21 i 23 stycznia 2017 r. nieprawdziwych i wybiórczych informacji dotyczących okoliczności wyjazdów służbowych związanych ze sprawowaniem przez niego funkcji posła.

Jednocześnie Wydawca wyraża ubolewanie, że opublikowane artykuły zostały opatrzone tytułami i komentarzami, których treść w sposób oczywisty przekraczała granice przyzwoitości i dobrego smaku. Takie działanie stanowiło naruszenie dobrego imienia i godności Pana Ryszarda Petru”

Przeprosin w takiej formie domaga się Ryszard Petru. Oprócz tego chce wpłaty na cel społeczny WOŚP kwoty 50 tys. złotych. W opinii lidera .Nowoczesnej pozew dotyczy "nieprawdziwych informacji dotyczących wyjazdów związanych z wykonywaniem przez niego obowiązków posła oraz przedstawiania w sensacyjnym aspekcie jego prywatnych relacji".

PJ
Źródło: 300polityka